Kdoule

Ivana Chřibková

Svérázná Anna, hrdinka knih Ivany Chřibkové, se opět vrací na scénu. Už dávno není ta malá holčička, která neuměla šplhat a musela svého nemotorného bratra soukat do punčocháčů. Není už ani pražským přistěhovalcem, který spí ve spacáku ve sklepním bytě. Je žena na úrovni, která ovšem stále nepřišla na to, jak si splnit sny. Přesněji řečeno zapomněla, jak krásné je vůbec nějaké sny mít. Podaří se jí to změnit?

Anna dosáhla v životě v podstatě všeho, po čem toužila. Vše má na dosah ruky a zdánlivě jí vlastně nic nechybí. Tedy kromě směru, kterým by se její život měl dále ubírat. A tak se rozhodne znovu převrátit vlastní život vzhůru nohama, sbalit si kufr a odstěhovat se stovky kilometrů daleko. 

S Annou se čtenáři seznámili již v předchozích dílech volné trilogie Suchý hadr na dně mořském a Když to tam není, tak to tam nehledej. V knize Kdoule se vrací o něco zkušenější, avšak stále neztrácí svůj ostrovtip, kterým už od dětství bojuje s každodenní realitou. 

Ukázky

O autorovi

Ivana Chřibková

Ivana Chřibková se narodila ve Štěpánkovicích na Opavsku. Po studiích na střední škole začala pracovat pro kulturní rubriku opavského týdeníku Kamelot. Později pro deník Svoboda v Ostravě. Po práci na několika charitativních projektech se rozhodla přestěhovat do Prahy.

Tam dostala místo redaktorky týdeníku Ano televize Nova. Na Nově potom zůstala ještě dalších deset let. Z pozice redaktorky printového týdeníku postoupila na pozici redaktor webových stránek televize, které úspěšně spolurozvíjela až k dnešní podobě. Z pozice redaktorky povýšila na pozici editorky, která online zpracovávala první reality show České a později ČeskoSlovenské SuperStar a také ostatních pěveckých show. Později se stala šéfredaktorkou redakce webu nova.cz.

Po online kariéře dostala nabídku pracovat jako producent a scenárista pořadu Volejte Novu. Vytvořila novou podobu pořadu tak, jak jej znáte z televizní obrazovky dnes. Po všech těchto zkušenostech se rozhodla kariéru na Nově ukončit a změnit svůj dosavadní život. Žila v několika zemích a spoustu dalších procestovala, což se také odráží v jejích knihách. 

Recenze a články

Co má spisovatelka Ivana Chřibková společného s hlavní hrdinkou svých knih? Co pro ni znamená psaní? Proč nazvala novou knihu Kdoule? To všechno nám prozradila v následujícím rozhovoru. 

Jana Langerová | V nakladatelství Bookmedia vyšla závěrečná část zábavné trilogie o jedné obyčejné holce, která nechtěla žít obyčejný život. Po titulech Suchý hadr na dně mořském, a Když to tam není, tak to tam nehledej je tady Kdoule.

Jistota je bezvadná věc, ale pokud trvá příliš dlouho, zjistíte, že jste do ní zapadli jako do bláta a vlastně jenom nehybně přežíváte. Právě tohle si Anna na začátku uvědomuje – na dosah má lékaře i obchodní centrum, auto, teplou peřinu, stabilní plat, plnou ledničku a sem tam nějaký vztah. Ale zjišťuje, že se přestala o cokoliv snažit. A tak si jednoho dne s odhodláním sbalí kufry a odstěhuje se do teplých krajin, protože když už se Anna rozhodne jednat, tak do toho jde naplno. 

Když jsem se dozvěděla, že Bookmedia vydává třetí knihu Ivany Chřibkové, měla jsem velkou radost. Její předchozí knihy Suchý hadr na dně mořském a Když to tam není, tak to tam nehledej mě oslovily a čtení mě bavilo. 

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.