Ottův atlas Na elektrokolech po Čechách

Autorský kolektiv

Elektrokola se u českých cykloturistů těší stále větší oblibě. Ze sedla kola je totiž svět mnohem působivější než za okénkem auta. Samotná jízda na dlouhé vzdálenosti však může být poměrně vyčerpávající, takže mnoho výletníků dává před klasickým kolem přednost právě elektrokolu.

S rostoucími možnostmi dojezdu se zvyšuje také poptávka po cyklistických trasách, které budou lépe vyhovovat cyklistům, kteří se vydávají poznávat krásy Česka právě na elektrokole. Právě proto vám představujeme první publikaci svého druhu na českém trhu - Ottův atlas Na elektrokolech po Čechách. 

Publikace přináší stovku nejkrásnějších cyklovýletů speciálně navržených pro elektrokola, díky kterým poznáte českou krajinu, oblíbené památky a různé turistické cíle podél trasy. Jejich popisy doplňují stovky fotografií a zajímavostí o daných místech. Nechybí ani výškový profil trasy a podrobná mapka. 

Turistický průvodce myslí na potřeby elektrocyklistů, proto vždy trasy doplňuje o nejbližší servisy a nabíjecí stanice. Stovka nejatraktivnějších výletů po Čechách je navržená tak, aby v případě potřeby navazovaly na veřejnou dopravu a abyste vždy po cestě našli občerstvení a mohli si odpočinout.

Nemusíte se bát - atlas není nutné vozit s sebou. Pomocí QR kódů si totiž trasu i její popis nahrajete přímo do svého chytrého mobilního telefonu a můžete vyrazit. 

Ukázky

O autorovi

Autorský kolektiv

Vedoucí projektu: Ing. Ivo Paulík

Odpovědná a jazyková redakce: Mgr. Jakub Laxar, Mgr. Tomáš Nedvěd, Mgr. Dominika Dubcová, Mgr. Jan Kočudák

Grafická úprava a zpracování: Mgr. Marián Úradník

Recenze a články

Jihočeská centrála cestovního ruchu připravila síť menších půjčoven elektrokol, které mají základny v infocentrech menších a středních měst. V Česku se jedná o nejrozsáhlejší systém - vypůjčit si elektrokolo je možné na 14 místech Jihočeského kraje.

S kolem můžete na dovolené zažít něco úplně nového. Projížďka po malebné krajině patří k těm nejhezčím zážitkům, ovšem jen do chvíle, než se před vámi objeví strmé stoupání. Pokud si na překonávání překážek příliš nepotrpíte, nemáte extra fyzičku či vám náročnější jízdu neumožňuje zdravotní stav, pravděpodobně vás cykloturistika nechává chladnými. Ale co kdyby vám někdo nabídl, že za vás oddře ty nejhorší úseky? Moderní elektrokola jsou technicky mnohem dále než před lety a umožňují velmi komfortní cestování.

Reportér serveru iDnes.cz Matěj Smlsal se rozhodl na vlastní kůži otestovat, o kolik snadnější je cestování na elektrokole v porovnání s klasickým jízdním kolem. Naplánoval si trasu a z Prahy vyrazil proti proudu Labe, směrem na Poděbrady, kam až mu síly stačily. O dva měsíce později se rozhodl stejnou trasu absolvovat na elektrokole. A dojel mnohem dál. 

Pokud se občas vydáte na cykloprojížďku naší krajinou, určitě vám připadá, že okolní prostředí je ze sedla kola mnohem působivější než za okénkem auta. Čerstvý vzduch a kouzelné výhledy vás příjemně naladí. Pro spoustu lidí je však jízda na klasickém kole příliš náročná aktivita, proto volí radši elektrokolo.

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.