Případy Komisaře Joony Linny 1-6

Lars Kepler

Představujeme vám jednu z nejúspěšnějších krimisérií současnosti. Do nejtemnějších zákoutí lidské duše vás přenese šest krimi příběhů Larse Keplera, ze kterých vás bude pořádně mrazit. Chladnokrevné vraždy, typicky severská tíživá atmosféra, tvrdošíjný detektiv a strhující děj i zápletky, to vše vás čeká v dárkovém balení světového bestselleru Případy komisaře Joony Linny 1-6.

Krimisérii otevírá thriller Hypnotizér, který začíná brutální vraždou. Na předměstí Stockholmu je bestiálně vyvražděna rodina a zločin přežije pouze těžce raněný chlapec. Hlavní vyšetřovatel nenachází stopy a k vyšetřování je povolán hypnotizér. Děj tohoto i ostatních dílů je velmi napínavý, přímočarý a dynamický. 

Následují thrillery Paganiniho smlouva, Svědkyně ohně, Písečný muž, Stalker a Lovec králíků. V průběhu série můžete sledovat vývoj postavy svérázného a bezhlavého hlavního vyšetřovatele Jonny Linny. Své práci obětoval rodinný i osobní život a když se do případu zakousne, tak ho už nepustí. Bude muset obětovat ještě více, aby byl schopen dopadnout vraha?

 

Ukázky

O autorovi

Lars Kepler

Lars Kepler je ve skutečnosti pseudonym manželské dvojice Alexandry Coelho Ahndorilová a Alexandera Ahndorila. Spisovatelský pár žije ve Švédsku, mají spolu tři dcery, a aby se mohli začít věnovat novému společnému projektu, vznikl pseudonym Lars Kepler. 

Křestní jméno Lars je poctou spisovateli Stiegu Larssonovi, autorovi známé trilogie Millenium a příjmení Kepler odkazuje na astronoma Jana Keplera, který byl ztělesněním nových začátků a objevování.

Manželé Keplerovi tvoří knihy společně, každý píše samostatnou scénu na vlastním počítači, poté si vymění texty emailem, lehce je upraví a pokračují v příběhu tam, kde ten druhý skončil. Ve chvíli, kdy neví, kdo napsal kterou větu, se autorem stává Lars Kepler.

Recenze a články

Za pseudonymem Lars Kepler se ukrývají manželé Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril. Čeští čtenáři měli možnost přečíst si z pera této autorské dvojice čtyři bestsellerové krimi romány, jejichž hlavním hrdinou je komisař Joona Linna...

V některých okamžicích možná budete klepat zuby hrůzou, jindy vám bude lehce nevolno z opravdu drastických scén. Napětí je takřka všudypřítomné a autoři ho umí výborně použít k vašemu literárnímu uspokojení. Jednotlivé scény mají úžasnou atmosféru, proto si je budete podrobně představovat.

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.