Lenčiny katastrofy

Alice Pantermüllerová

Jmenuju se Lenka, je mi deset let a jsem poměrně normální. Každopádně mnohem normálnější než moji rodiče a oba moji blbobráši. Proto taky nechápu, proč se právě mně poslední dobou stává tolik divných věcí. Třeba že se na školní tabuli samy od sebe objevují strašně trapné věty nebo že mé oblíbené jídlo najednou páchne po růžičkové kapustě. Blééé! Způsobuje to snad indická zobcová flétna, kterou mi dala máma? Na něco takového přitom vůbec nemám čas. Chci si totiž bezpodmínečně pořídit vlastní zvíře. Mám už i docela dobrý plán, jak to udělat. Jen kdyby mi pořád nestála v cestě ta hloupá flétna...

Jak přesvědčit rodiče, že jste spolehliví a dokážete se postarat o živého mazlíčka, když je vám deset a lepí se na vás samé průšvihy? Lenka to vyřeší po svém, má naštěstí spoustu nápadů, jak to zařídit…

Nakladatelství BOOKMEDIA představuje novou knižní sérii pro děti, která svým vtipem pobaví i jejich rodiče. Lenčiny katastrofy mají mírně komiksový nádech a jsou určené pro čtenáře od 8 let. Krátké svižné příběhy doplňuje množství zábavných obrázků. Autorkou příhod rozpustilé teenagerky je německá spisovatelka Alice Pantermüllerová a kresbami je zkrášluje ilustrátorka Daniela Kohlová.

Malá Lenka je milovnice zvířat a jejím velkým přáním je mít domácího mazlíčka. Místo zvířete ovšem dostane tajemnou zobcovou flétnu z daleké Indie. A od té doby se začnou dít věci. 
Krásné ilustrace, deníkové prvky, slangový jazyk i moderní pojetí knihy pobaví děti i dospělé, tak si nenechte ujít ani druhý díl z Lenčina světa s názvem Lenčiny katastrofy - Mezi ovcemi a slepicemi. 

Ukázky a další informace o knize najdete na oficiálním webu:

www.lenciny-katastrofy.cz

Ukázky

O autorovi

Alice Pantermüllerová

Spisovatelka Alice Pantermüllerová se narodila roku 1968 v německém městečku Flensburg. Již od mala toužila stát se spisovatelkou nebo učitelkou.

V roce 1988 dokončila studium na gymnáziu ve Flensburgu a rozhodla se pro výuku učitelství. Studovala výuku německého jazyka, umění a historie a poté pracovala ve Skotsku jako asistentka výuky německého jazyka. Později se vzdala své kariéry učitelky a stala se knihkupcem. Nyní žije s manželem a dvěma syny v dolním Sasku.

Recenze a články

Komiksový deník Lenčiny katastofy: Všude plno králíků vyšel v originálu (Mein Lottta-Leben: Alles voller Kaninchen) v roce 2012, u nás se jejího vydání dočkáváme až v roce 2017 a postaralo se o ně nakladatelství Bookmedia. Jak již prozrazuje oficiální anotace, jedná se o první díl Lenčiných katastrof.

 

Lenčiny katastrofy je nová a moderní knižní série pro děti, jejíž první díl nese podtitul Všude plno králíků. Je vám asi jasné, kolem čeho se tedy příběh točí. Lenka je desetiletá holka, kterou štvou mladší bráchové - dvojčata, táta je prudil učitel a máma se zbláznila do východních filozofií. Když jednou dostane od mámy indickou zobcovou flétnu, začnou se dít bláznivé věci.

Nakladatelství BOOKMEDIA představuje novou knižní sérii pro děti, která svým vtipem pobaví i jejich rodiče. Lenčiny katastrofy mají mírně komiksový nádech a jsou určené pro čtenáře od 8 let. Krátké svižné příběhy doplňuje množství zábavných obrázků. Autorkou příhod rozpustilé teenagerky je německá spisovatelka Alice Pantermüllerová a kresbami je zkrášluje ilustrátorka Daniela Kohlová.

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.