Náš Tradinář - Kronika

Martina Boledovičová, Monika Kindlová

Zaznamenávejte si své vlastní rodinné tradice, významné dny a svátky, oslavy a rituály, ale i rodinné recepty a vzpomínky svých blízkých. 

Nejenže připravíte zážitky těm, které máte nejraději, ale pomůžete upevnit rodinné vazby a stvoříte si svůj rodinný poklad pro další generace. Rodinná kronika tradic Vás může propojit i s předky - využijte vzpomínek a moudrosti svých rodičů, babiček a dědečků a předejte je svým dětem.

Každá rodina má své vlastní tradice a rituály. Mohou vznikat náhodně, nebo i během plynutí roku. Věnujte pozornost tomu, co drží rodinu pohromadě. Radujte se společně ze svátků a z obyčejných věcí, které přináší život - seznámení, svatba, oslava výročí, narozeniny, ale i společné Vánoce, Nový rok, pololetní vysvědčení, Velikonoce, prázdniny, sklízení a zpracování úrody či posvícení.

Kronika je určená ke vpisování a navazuje na úspěšný titul oceněný čtenáři Český bestseller 2019 Tradinář - rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů. Je jeho vhodným doplňkem, ale používat ji lze i samostatně. V Kronice jsou popsány hlavní svátky v roce a zvyky, které se k nim vztahují. Kronika je pomocníkem pro uchování vzpomínek, ale je možné ji použít i jako zápisník pro plánování a tvoření.

O autorovi

Martina Boledovičová, Monika Kindlová

Martina Boledovičová je zakladatelkou nakladatelství Smart Press, matkou jedné dcery a tří synů. Stála u vzniku mnoha projektů a zajímavých knižních titulů. Nápad na tuto knihu přišel v momentu, kdy zjistila, že by ráda dětem ukázala, a tak i předala smysluplné věci, které se z jejího života tak trochu vytratily – třeba zasít semínko, uspořádat posvícení či zpracovat vlastní úrodu.

Monika Kindlová je maminka dvou dcer, učitelka, blogerka, fotografka. Vystudovala Pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Rok vyučovala v mateřské škole a nyní už 21 let učí na škole základní. O svém životě na venkově začala psát před pěti lety blog pojmenovaný „U nás na kopečku“, kam se pro inspiraci vrací denně tisíce čtenářů, se kterými Monika sdílí nejen svoje recepty na pečení a vaření, ale třeba také návody na tvoření s dětmi, výrobu přírodních mýdel nebo pokrokové výukové metody, jež aktivně využívá při výkonu své učitelské profese.

© foto: Jiří Grégr

Recenze a články

Kniha Tradinář o tvořivém roku a jeho koloběhu sklidila v loňském roce obrovský úspěch. Dokonce zvítězila v hlasování čtenářského publika a v této kategorii získala ocenění Český bestseller za rok 2019. Čtenáři ovšem měli chuť zaznamenávat si také svoje vlastní tradice, a tak vznikla doplňující kniha Náš Tradinář – Kronika rodinných tradic, svátků a radostí, ve které dostanete prostor především vy sami.

U nakladatelství SmartPress vyšla neobvyklá kniha týkající se velmi originálních námětu, motající se především kolem rodiny a rodinného krbu. Nejlepší je, že titul sepsaly dvě české autorky, takže je publikace vhodná pro české čtenáře, kteří chtějí inspiraci a jisté postrčení věnovat se své rodině v širším smyslu.

Slavnostní vyhlášení v hudebním klubu Heligonka rozhodlo v pátek 28. února o čerstvých držitelích cen ČESKÝ BESTSELLER za uplynulý rok 2019. Křišťály převzala desítka nejprodávanějších autorů v tematicky rozdělených kategoriích, vítězná soška za českou beletrii putovala do rukou Aleny Mornštajnové.

To, co utváří rodinné tradice, je láska, říká Martina Boledovičová, majitelka a zakladatelka úspěšného nakladatelství Smart Press, matka jedné dcery a tří synů. Stála u zrodu mnoha projektů a zajímavých knižních titulů. Jsou to například dva TRADINÁŘE, o jejichž vzniku, náplni a poslání se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.