Vesmírní baroni

Christian Davenport

Historická snaha o opětovné oživení zkoumání a kolonizace vesmíru lidským pokolením, vedená dvěma rivaly a jejich rozsáhlým bohatstvím, egem a vizemi vesmíru jakožto další podnikatelské hranice.

Kniha Vesmírní baroni je příběhem o skupině podnikatelů-miliardářů, kteří investují svá jmění do epického znovuvzkříšení amerického vesmírného programu. Téměř půl století poté, co Neil Armstrong stanul na Měsíci, tito vesmírní baroni - zejména Elon Musk a Jeff Bezos spolu s Richardem Bransonem a Paulem Allenem - využívají inovace Silicon Valley, aby dramaticky snížili náklady na cestování do vesmíru a vyslali lidi dokonce ještě dál, než kam se to podařilo NASA. Tito podnikatelé jsou majitelé těch největších světových firem - Amazon, Microsoft, Tesla nebo PayPal - a postupně mění jedno odvětví za druhým. Nyní se rozhodli změnit to největší: vesmír.

Tato fakty podložená kniha je založena na letech novinářské práce a na exkluzivních rozhovorech se všemi čtyřmi miliardáři. Nabízí dramatický příběh o rizicích, dobrodružstvích a o zrození nového vesmírného věku, za nímž stojí jedni z nejbohatších mužů světa snažící se narušit vládní monopol v oblasti vesmíru. Vesmírní baroni jsou rovněž příběhem o ambiciózních a navzájem soupeřících start-upech svádějících boj se zavedenými kontraktory, jakož i o osobních sporech mezi vůdci tohoto nového vesmírného hnutí, zejména mezi Muskem a Bezosem, kteří míří k Měsíci, Marsu a ještě dál.

O autorovi

Christian Davenport

 

Christian Davenport je od roku 2000 kmenovým redaktorem deníku The Washington Post. Ve své novinářské práci se zabývá problematikou vesmíru a zbrojního průmyslu. 

Za svou práci věnovanou veteránům s traumatickým poraněním mozku získal cenu Peabody (2010). Třikrát byl součástí novinářských týmů, které se staly finalisty Pulitzerovy ceny

Při psaní knihy Vesmírní baroni (The Space Barons) čerpal nejen ze svých vlastních článků a rešerší, ale také z velkého množství knižních či audiovizuálních zdrojů a hlavně z osobních rozhovorů se všemi čtyřmi hlavními protagonisty knihy - Elonem Muskem, Jeffem Bezosem, Richardem Bransonem a Paulem Allenem. 

Recenze a články

Kdybyste měli k dispozici miliardové jmění, jak byste ho využili? Někteří by podpořili dobročinné účely a jiní se zase rozhodli přetavit je ve výzkum vesmírného cestování. Výjimečně úspěšní podnikatelé Elon Musk, Jeff Bezos, Richard Branson i Paul Allen zažili dobrodružství, o kterém se většině lidí na této planetě ani nesnilo. Kdo jsou Vesmírní baroni?

NASA vybrala SpaceX i Blue Origin pro vyvinutí lunárních modulů nové generace. 

Jeho SpaceX v květnu dopraví do vesmíru první astronauty, nejdřív je ale čeká karanténa. 

Jednoho dne se budeme s největší pravděpodobností rozhodovat, zda strávíme dovolenou u některého z měsíčních moří, nebo dáme přednost třeba vyhlídkovému letu nad Zemí. Nová strhující kniha o tvůrcích kosmických projektů s názvem Vesmírní baroni vás přesvědčí, že nic není nemožné. Cíle těchto nadšenců jsou totiž tak vysoko, jak jen to jde. 

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.