Ptáci v parcích a zahradách, Dravci a sovy

-

Ptáci se v blízkosti lidských obydlí drží odjakživa. Dělají obyvatelům radost svým zpěvem a domy se zahradami jim poskytují bezpečné útočiště i zdroj potravy. Pracovitý režim ptáků žijících v centru dění ukazuje kniha Ptáci v parcích a zahradách. Na rozdíl od dravců mají často pestré zbarvení, podle kterého je lze dobře rozpoznat. A co jste možná nevěděli, povahy a zvyklosti ptáků jsou různé. Někteří z nich se dokážou dokonce učit různým kouskům, třeba napodobovat zvuky.

Velké dobrodružství by se vám určitě naskytlo, kdyby vás vzala na tajemnou noční výpravu některá ze sov. Odhalili byste všechny jejich vychytávky – třeba to, že dokážou otáčet hlavou téměř kolem dokola, že mají výborný sluch a zjistili byste také, proč dokážou mávat křídly úplně neslyšně. Každodenní lety nad krajinou za lovením potravy zachycuje na unikátních fotografiích kniha Dravci a sovy. Velkoformátové fotografie doprovází text se zajímavostmi, které vám odpoví na mnohé otázky.

Recenze a články

Prohlídněte si zblízka fotografie různých dravců. Velkoformátové fotografie doprovází text se zajímavostmi, které vám odpoví na mnohé otázky.

Kdyby se vám na základě nějakého kouzla podařilo stát se bytostí z ptačího světa, kterou z nich byste si přáli být? Pokud máte rádi adrenalin, nejspíš by se vám líbil život dravce kroužícího nad svým královstvím. Užili byste si střemhlavý let a skvělý výhled z hnízda na skalní výšině.

Kde žijí lidé, žijí i ptáci. A z tohoto soužití mají obě strany prospěch. Ptáci mohou využít budovy, zahrady či parky k hnízdění a v zimě od lidí dostávají potravu, lidé se zase mohou těšit z milé ptačí společnosti. Ptáci nás oblažují svým zpěvem a mnohdy v němém údivu žasneme nad nádhernými barvami a vzory jejich šatu z peří. Navíc vnášejí do civilizace kousek přírody, čímž dělají městský život pestřejším.

I když se nám zdá, že ptáci mají vcelku bezstarostný život, ve skutečnosti je to pořádná dřina. Několikrát denně se musejí vydat do nebezpečného terénu za potravou pro sebe i svá mláďata. Jakmile se vrátí, čekají je nekonečné úpravy obydlí a také boj o vlastní přežití. V každé z knih o ptačím životě najdete okolo 50 druhů opeřených krasavců zachycených v jedinečné podobě a ve svém přirozeném prostředí.

Z celého ptačího světa působí dravci a sovy snad nejvíce na naši obrazotvornost. Síla a rychlost dravců imponovala lidem odedávna a dodnes na opeřené vládce vzdušného prostoru pohlížíme s respektem i trochou závisti. Sovy zase dráždí naši fantazii svým skrytým nočním životem, jenž jim dodává na tajuplnosti.

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.