Ottův atlas VÝLETNÍ TRASY ČESKÁ REPUBLIKA

Autorský kolektiv

Unikátní průvodce Českem se dělí na dvanáct turistických oblastí. U každé z nich nabízí více než dvacet pěších a cyklistických výletů s popisem nejvýznamnějších přírodních a historických památek. Nechybí ani užitečné kontakty, podrobné mapky a fotografie přibližující atmosféru kraje. Atlas je vylepšený o QR kódy, které umožňují načíst údaje o trase do navigace či chytrého telefonu.

Výletní trasy atlasu jsou navrženy tak, aby začínaly a končily v místech s dobrou návazností na hromadnou dopravu. Trasy jsou přehledně označeny a rozděleny podle náročnosti do čtyř stupňů a ke každé je doplněn graf, z něhož je patrné celkové převýšení. Všichni turisté si tak budou moci zvolit výlet, který nejlépe odpovídá jejich možnostem. Každá trasa je opatřena stručnou charakteristikou a popisem povrchu cesty, u cyklistických tras je vždy doporučen i vhodný typ kola.

O památkách a zajímavostech se stručně dočtete na konci každé trasy. Nechybí ani zajímavé tipy a odkazy, kterými si svůj výlet můžete zpestřit. Každý úsek je zobrazen podrobnou mapkou a trasa je v něm zaznačena. Atmosféru kraje dokreslují krásné fotografie, které zachycují nejzajímavější cíle výletu.

Orientaci vám usnadní QR kódy, které vám v pohodlí domova umožní načíst údaje o každé trase do vaší navigace či chytrého telefonu. Stačí si stáhnout gpx soubor, pomocí něhož se na svých výletech necháte vést.

Tak hurá za dobrodružstvím!

O autorovi

Autorský kolektiv

Vedoucí projektu: Ing. Ivo Paulík

Autorský kolektiv: Jan Bavor, RNDR. Lenka Opočenská, Ing. Ivo Paulík, Ing. Jiří Pucholt, Tomáš Rajnoch, Mgr. Martin Růžička, MUDR. Martin Seifert, Michal Šatava, Ing. Martin Šedivý, Mgr. Anna Víšková

Odpovědná redaktorka: Mgr. Veronika Konvalinková

Grafická úprava a zpracování: Milan Šindler, Marian Úhradník

 

Recenze a články

Vydejte se s námi na cestu krajinou řek, hor, údolí, hradů a zámků. Poznejte lépe svou vlast a ta nejkrásnější místa, která nám může nabídnout. A že jich je!  Naším osobním průvodcem na cestě za dobrodružstvím bude Ottův atlas s názvem VÝLETNÍ TRASY Česká republika.

Vypadá to, že Češi opět přišli na chuť své domovině a objevují krásy jejích zákoutí. Místo levných autobusových zájezdů do teplých krajin si radši dopřávají luxusní výlety po českých luzích a hájích. A nejenom po těch. Také po horách, hradech a zámcích, rozhlednách nebo přehradách.

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.