Poslední slova

Linda Greenová

Dokonce i ta nejhlouběji pohřbená tajemství si mohou najít cestu na povrch. Zvláště v případě, kdy si každá generace střeží to své. 

Nicola se stará o svou babičku v posledních chvílích jejího života. Těsně před tím, než Betty zemře, své vnučce svěří tajemství a požádá ji, aby se postarala o její děti v zahradě. Děti? Nemyslela tím spíš sošky andělů, které vždy stávaly dole na zahradě? Možná ani sama nevěděla, co říká. Jenže zněla tak jistě... 

Nicolina matka toto poslední přání přejde s tím, že jde o pouhé nesmysly umírající ženy. Když však Nicolina mladší dcera Maisie při hraní na zahradě babiččina domu najde kousek kosti, je jasné, že se tady stalo něco zlověstného. Nicola chce přijít záhadě na kloub stůj co stůj, i když ji od toho matka odrazuje. Co když ale odhalení bolestivého tajemství minulosti navždy rozdělí celou její rodinu?

Emocemi nabitý román Lindy Greenové, autorky knižních thrillerů Před pikolou za pikolouAž tady nebudu, vyprávěný ženami několika generací jedné rodiny. 

O autorovi

Linda Green

Tato britská spisovatelka napsala svůj první román už jako devítiletá. I když se její pohádkový thriller o cestování v čase na ponících příliš neuchytil, ráda si myslí, že jím prostě jen předběhla dobu. Přes veškerý neúspěch si ale svůj dětský sen stát se spisovatelkou splnila, a dosud jí vyšlo celkem deset románů.

V knihách se většinou věnuje tématům vztahů a rodinných dramat. Do češtiny již byly přeloženy knihy Až tady nebudu a Před pikolou za pikolou.

Kromě toho je také oceněnou novinářkou, která přispívala pro The Guardian, The Independent on Sunday a The Big Issue. Protože je však práce spisovatelky často osamělá, rozhodla se pomáhat jako koordinátorka v birminghamské pobočce národní charity Children's Express, která nabízí program vzdělávání dětí skrze žurnalistiku. 

Linda Greenová (*1970) žije v hrabství West Yorkshire spolu se svým mužem a synem a mimo vlastní tvorby se věnuje kurzům kreativního psaní. 

Recenze a články

Každá zahrada má svůj příběh. Tenhle je ale příliš děsivý na poklidný anglický venkov. Autorka úspěšných psychologických knih napsala nový podmanivý román o zranění na duši, křivdě a zoufalství. Stačí jediná věta, aby se minulost obrátila v přítomnost a odkryla stará tajemství.

Linda Greenová je autorkou psychologického románu Před pikolou za pikolou, na jehož vydání jsme usilovně pracovali a opravdu se na něj těšili. Tato britská spisovatelka se věnuje především tématům vztahů, v Před pikolou za pikolou ale rozehrává drama, ve kterém odhalíte i ta nejhlubší tajemství lidské psychologie. Jak na námět knihy přišla a co má na psaní nejraději? Vše se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Mladá žena a mrazivé facebookové příspěvky, které předběhly čas. Jde o krutý vtip nebo dobře míněné varování? Co se má ženě přihodit, když jí údajně zbývá posledních 18 měsíců života?

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.