Božka

Ivo Toman

Božka je vážně uklízečka k pohledání. Naprosto běžný úklid dokáže proměnit v hotovou pohromu a poklidný život jedné rodiny změnit v noční můru. Vtipné příběhy inspirované skutečnou uklízečkou, jejíž hloupost a nešikovnost předčí veškerá očekávání.  

Představte si, že vlastníte čtyřpatrový dům, na jehož údržbu sami nestačíte. Vaše současná "paní na výpomoc" však nečekaně dá výpověď a vy jste v tom najednou sami. Překvapí vás však vaše dlouholetá kamarádka Božena, která občas chodí uklízet. Že by se na vás štěstěna přece jen usmála? Možná se neradujte předčasně...

Božka je totiž nefalšovaný stroj na katastrofy. Ať jí zadáte jakýkoliv úkol, můžete si být naprosto jistí, že skončí naprostým fiaskem. Božka totiž neuklízí, ale likviduje. Jakmile poznáte Božku, budete se radovat, že tato lidská kalamita nebyla u vás doma. 

Myslíte, že vás už nic nemůže překvapit? Pak se začtěte do neuvěřitelných příběhů, nad kterými zůstává rozum stát. Nakonec nejspíš budete rádi, že si doma uklízíte sami. 

Titul vydalo nakladatelství Taxus International a vychází také jako audiokniha.

Ukázky

O autorovi

Ivo Toman

Ivo Toman je úspěšný podnikatel, zakladatel mezinárodní společnosti TAXUS International, školitel, manager, metodik, prodejce a spisovatel.  Toho všeho dosáhl i přesto, anebo možná právě proto, že od dětství trpí Tourettovým syndromem. Naučil se žít s tímto neobvyklým syndromem, který nemocné omezuje prostřednictvím nekontrolovatelných tiků, zvuků a dalších přidružených poruch chování.

Je autorem čtrnácti knih z oblasti osobního rozvoje a marketingu. Mezi nejznámější z nich patří Posedlost úspěchem, Debordelizace hlavy, Kurvítka v hlavě, Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte, Štěstí na míru a Motivace zvenčí je jako smrad.  Nahrál a natočil také několik audio i video vzdělávacích programů. Nejpopulárnější z nich je videoprogram Instinkt zabijáka, který shrnuje strategie pro úspěch v podnikání firem i podnikatelů. Humoristická kniha Božka je autorovou prvotinou na poli beletrie.

V roce 2008 byl Ivo Toman zařazen do Almanachu 1000 Leaders of the Czech Republic a byl také oceněn jako Osobnost vzdělávání dospělých 2015. Je sponzorem dalších nemocných, kteří trpí Tourettovým syndromem.

Recenze a články

Představte si, že vlastníte čtyřpatrový dům, který vůbec není lehké udržovat. Uklízečka, která dosud tuto roli zastávala, dává výpověď, a vy jste v tom zůstali sami. Je potřeba najít nějakého dobrodince, který se o rozsáhlý úklid postará. Co takhle Božka?

Ivo Toman je muž mnoha profesí. Jeho životopis, v němž figuruje nemoc, úspěchy i neúspěchy v podnikání, je víc než zajímavý. V současné době působí jako mentor, školitel a podnikatel. Na svém kontě má několik úspěšných populárně naučných knih, za jednu z nich, která vyšla pod názvem Kurvítka v hlavě – proč i chytří lidé jednají hloupě, získal ocenění Český Bestseller za rok 2018 v kategorii Odborná literatura pro dospělé. Letos zabrousil i do vod beletrie a ve svém nakladatelství  TAXUS International vydal knihu s jednoduchým názvem Božka.

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.