Kurvítka v hlavě

Ivo Toman

Titul Kurvítka v hlavě marketingového odborníka a školitele osobního rozvoje Ivo Tomana je návodem, jak si zjednodušit život, jak být úspěšnější a šťastnější. Volně navazuje na bestseller Debordelizace hlavy.

 

Říká se, že výrobci dávají do přístrojů něco, co způsobí, že se po čase pokazí. Lidově těmto sabotérům říkáme kurvítko. Podobný systém funguje i v našem myšlení, což je důvod, proč se někdy chováme nesmyslně. Náš mozek si z několika informací okamžitě domýšlí zbytek. Jenže tyto myšlenkové zkratky se občas ,,nestrefí" a my hledáme smysl tam, kde není.

V knize najdete mnoho příkladů, kdy se i chytří lidé a s dobrým úmyslem chovají divně až hloupě. Dozvíte se také, jak tomu můžete zabránit. Postupy Ivo Tomana fungují, přestože jsou často neobvyklé až šokující.

Ukázky

Kurvítko zvané optimismus

Optimismus je skvělý. Díky němu jsme šťastnější a pomáhá nám překonávat těžkosti. A nejen to. Díky optimismu podnikáme, vymýšlíme inovace a vynálezy, zakládáme rodiny, jdeme do různých rizik. Optimismus je zkrátka hracím motorem pokroku a úspěchu. Jenže v některých situacích není optimistické myšlení dobré. Například tehdy, kdy předvídáme, jak se mi sami budeme chovat v budoucnu. Optimisticky předpokládáme, že se v budoucnu budeme chovat lépe než dnes. Jde hlavně o peníze, jídlo a zlozvyky. 

Zkuste uhodnout: 

Kolik procent lidí držících dietu dosáhne své cílové váhy?
Kolik procent lidí si udrží svou cílovou váhu napořád? 
Kolik procent lidí přestane kouřit a už nikdy nezačne?

Zde máte správné odpovědi:

Kolik procent lidí držících dietu dosáhne své cílové váhy?     5%
Kolik procent lidí si udrží svou cílovou váhu napořád?          0,5%
Kolik procent lidí přestane kouřit a už nikdy nezačne?         17%

Díky tomu, že optimisticky předvídáme, že se v budoucnu budeme chovat lépe než teď, je optimismus kurvítkem budoucnosti: ,,Začnu hubnout, ale až zítra po snídani. Začnu se učit angličtinu, ale až od pondělka. Přestanu kouřit, ale mám ještě půl krabičky. Přestanu pít alkohol, ale ještě mám ve spíži čtyři láhve. Začnu běhat, až skončí zima..."

Z očekávání, že se v budoucnu budu chovat lépe než teď, vyplývá, proč se s námi dá tak snadno manipulovat: nejsme trpěliví a chceme rychlé výsledky. Proto se nám slíbí rychlé výsledky s tím, že nemusíme změnit své dosavadní vzorce chování: ,,Zhubni zaručeně za tři týdny. Cena 5 000 Kč. Dnes sleva 1 000 Kč. Ale jen dnes! Spěchej a objednej hned!"

O autorovi

Ivo Toman

Ivo Toman je úspěšný podnikatel, zakladatel mezinárodní společnosti TAXUS International, školitel, manager, metodik, prodejce a spisovatel.  Toho všeho dosáhl i přesto, anebo možná právě proto, že od dětství trpí Tourettovým syndromem. Naučil se žít s tímto neobvyklým syndromem, který nemocné omezuje prostřednictvím nekontrolovatelných tiků, zvuků a dalších přidružených poruch chování.

Jeho dětství nebylo jednoduché, kromě syndromu se potýkal s dysgrafií, nízkým sebevědomím, navštěvoval zvláštní školu. Našel ale zastání u jednoho z pedagogů, který ho veřejně chválil za fenomenální paměť. I přes svůj handicap vystudoval vysokou školu a začal se zajímat o podnikání. V přímém prodeji byl natolik úspěšný, že začal školit ostatní.

Ivo Toman je autorem knih z oblasti osobního rozvoje a marketingu. Mezi nejznámější z nich patří Posedlost úspěchem, Debordelizace hlavy, Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte, Štěstí na míru a Motivace zvenčí je jako smrad.  Nahrál a natočil také několik audio i video vzdělávacích programů. Nejpopulárnější z nich je videoprogram Instinkt zabijáka, který shrnuje strategie pro úspěch v podnikání firem i podnikatelů. V roce 2018 se můžete těšit na jeho motivační turné Kurvítka v hlavě Tour.

V roce 2008 byl Ivo Toman zařazen do Almanachu 1000 Leaders of the Czech Republic a byl také oceněn jako Osobnost vzdělávání dospělých 2015. Je sponzorem dalších nemocných, kteří trpí Tourettovým syndromem.

Recenze a články

Úspěšný člověk je ten, který si zařídí život podle svých představ. Taková je alespoň definice úspěchu podle marketingového odborníka a školitele Ivo Tomana, který se i přes zdravotní handicap dokázal vypracovat v úspěšného podnikatele, zakladatele mezinárodní společnosti a spisovatele.

Zmatek v hlavě a naučené vzorce chování patří mezi problémy, které brzdí rozkvět mysli, kradou nám odvahu a nutí nás jednat tak, jak to naší povaze není přirozené. A pak existují také „kurvítka“ – můžeme si je představit jako slepá místa v mozku nebo chyby v systému, kvůli nimž úplně přepneme a chováme se hloupě.

Archiv

Kontaktní formulář

Máte dotaz ke Knize měsíce? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám jej zodpovíme.